Levendulavirág

2017.09.12


A levendula egyszerre gyógy-, fűszer- és dísznövény, ez adja felhasználási lehetőségének sokszínűségét.

Jellegzetes lila színű virágok kinyílása után szárával együtt vágjuk le a levendulát.

A frissen levágott levendulát csokorba kötve árnyékos és szellős helyen, lefelé lógatva tudjuk megszárítani, de buzogány formában összefonva vagy koszorúként összefűzve még hónapokig élvezhetjük látványát és kellemes, nyugtató illatát.

A virágokat - a szárakról leszedegetve - külön is megszáríthatjuk egy tálcán. Azonban könnyebb és egyszerűbb, ha a már megszáradt szárakról morzsoljuk le a virágfejeket.

A levendula szárítva is megőrzi jellegzetes színét, illatát és gyógyhatását, ilyen állapotában szintén sokféleképpen tudjuk hasznosítani.

  • A szárított levendulavirágok leforrázásával gyógyteát készíthetünk, amely jótékony hatással van a fejfájásra, az alvászavarra, a stresszre és az idegeskedésből eredő gyomorpanaszokra.
  • A virágfejek forrázásából kapott főzetet hozzáadhatjuk a fürdővízhez is, amely így nyugtató hatású lesz, továbbá csökkenti az izomfájdalmakat, serkenti a vérkeringést és segíti a bőr regenerálódását.
  • Megszárított virágot számos étel és ital elkészítéséhez is felhasználhatjuk alapanyagként, fűszerként vagy díszítésnek:különféle: levendulás limonádé, levendulás zabkeksz, levendulás rizottó, grillezett sertésborda levendulával.
  • Szárított levendulavirággal megtölthetünk vászonból vagy organzából készült kisebb zsákokat és párnácskákat, amelyeket a szekrénybe beakasztva vagy a ruhák közé elhelyezve molyok ellen alkalmazhatunk.
  • Zárható üvegben vagy csokorba kötve hosszú ideig tárolhatjuk, megőrizve illatát és hatóanyagait.
  • Kosárba, vázába téve vagy színes szalaggal csokorba kötve lakásunk dísze is lehet a szárított levendula.
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el